Ankara Simidi

Meşhur Ankara Simidi, geleneksel sokak lezzetlerinden birisidir. Sabah kahvaltısında veya sokakta rahat rahat yenilen sıcak ve taze simidin keyfi bambaşkadır. Özellikle Pazar kahvaltılarında daha uzun oturduğumuz, daha keyifli geçirdiğimiz anların içindeki çıtır lezzet. Susamla kaplı yuvarlak biçimli tek başına doyum sağlayan Ankara Simidi, Gurmella farkıyla sizlerin beğeninize sunuyoruz.

Ankara Simidi Nereden alınır?


Ankara simidi, tam kıvamında tarifi, hijyeni ve ürün kalitesiyle ön planda hizmet sunan Gurmella şubelerinden alabilirsiniz. Akyurt Süpermarketlerin içerisinde hizmet sunan Gurmella şubeleri başta simit çeşitleri olmak üzere unlu mamülleri, pasta ve tatlılar ile siz değerli müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Ankara Simidimiz, mideni dolduracak kadar doyurucu ve lezzetli, bir satıcıyı mutlu edecek kadar manidar. Bir simit ve yanınızda o simitten bir parça paylaşabileceğiniz biri olduğu zaman keyfiniz de doyumun doruklarına ulaşacaktır. Doludizgin yaşanan hayatın bir mola noktası hissini yaşatan simit, Gurmella unlu mamullerinde sizleri beklemektedir.

Öğrencilik ve iş hayatına küçük ama doyurucu bir lezzet sunan Ankara Simidi, keyifli anlarınıza tat katacaktır. Hayattan sıkılıp nefes almaya çıktığınızda güvercinlerle paylaştığınız bir parça simit bile, sizin yorucu ve bezdirici dünyanıza liman kenti olur.

Çay, ayran, meyve suyu her tadın yanına yakışacak lezzette olan Ankara Simidimiz, dostlukları pekiştiren güzel sabah sohbetlerinde herkesin en birincil tercihleri arasındadır. Hele bir de yanında peynir zeytin oldu mu değme lezzet şölenine. Üzerindeki susamlar adedince mutluluk saçtığına inanırız. En ekonomik en lezzetli, herkesin kesesine damak tadına uyum sağlayabilen enfes kokusuyla sizi kendine çeken, aç olmasanız bile her zamanda yenilen nadide bir gevrektir.

Çıtır Simit Çeşitleri


“Zenginlik, sabahları simit yiyebilmektir.” diyen Can Yücel’in sözü bile yetmeli simidin tadına bakmaya. Sözlere, şiirlere, yazılara bile lezzet katmıştır. Soluk günü renklendirmenin ekonomik lezzeti olan simit, tadıyla kızarmış susamıyla herkesin gönlünde taht kurmuştur.

Ankara Simidi, ismi gibi yüce leziz tanecikleri, dışı çıtır içi yumuşacık, dışını saran susamı ve insanı acıktıran kokusu buruna ulaştığında, tadına doyum olmaz yemeye başlandığında… Undan gelen lezzetlerin muhteşem döngüsünü sunan Gurmella, Ankara’da yer alan Çankaya, Yenimahalle, Etimesgut, Mamak, Keçiören ve Pursaklar’daki şubelerinden ulaşabilirsiniz.

İster eşinizle bir bankta ister evinizde çocuklarınız ile beraber ya da bir arkadaş ortamında veya da yalnız kalmak istediğiniz anlarda en lezzetli en doyurucu yemesinden keyif aldığınız simitleri, Gurmella unlu mamullerinde bulabilirsiniz.