Ekşi Mayalı Ekmek Ankara

Efsane bir tat, kokusuyla, dokusuyla sizlere sunmak için yıllarca hizmet veren Gurmella unlu mamuller, güvenin tam adresidir. İşini severek yapan, ekmekten simide, simitten böreğe, kuru pastadan yaş pastaya kadar özenle ürettiği ürünlerini gururla sizlere sunmaktadır. Damağa vuran lezzeti, görsel güzelliği ve müthiş kokusu ile büyüleyici etkiye sahip ekşi mayalı ekmek ankara ürünümüzün tadına doyamayacaksınız.

Ekmek, her yörede her kültürde aynı anlama gelmektedir. Açlık ile tokluğun arası bir dilim ekmekmiş derler eskiler. Mayalı, mayasız, cevizli, patatesli, otlu, peynirli… Her damak zevkine uygun, bazısı kâğıt kadar ince bazısı kalın. Yumuşak olanı da var kesilmeden bölünemeyecek olanı da. Her biri farklı pişer her biri ayrı lezzet. Ekmeklerimiz; coğrafyamız, insanlarımız, kültürümüz gibi renkli ve zengin.

Ekşi Mayalı Ekmek Ankara


Sofralarımızın baş tacı olan ekmek çeşitlerinden Ekşi mayalı ekmek, biraz su, biraz un, tuz ve tam ortasına ekşi mayalı karışımı koyarak yapılan tarifi ile sevgiyle yoğrulan işlerden birisidir. Ankara içerisinde ekşi mayalı ekmeği Akyurt Süpermarketler içerisinde yer alan Gurmella mağazalarımızda bulabilirsiniz.

“Ekmeğimizi taştan çıkartırız” sözü bile kolay yapılmadığını göstermektedir. Zahmetle hünerli ellerin yoğurduğu lezzet, tek başına bile enfes. Yanında katık edeceğiniz hiç bir şey olmasa da doyurucu olan ekşili ekmek, vazgeçilmez gıdalardandır.

Beslenmedeki önemini herkes bilir. Her annenin çocuğuna “ekmek ye de karnın doysun” dediği, tost, sandviç olarak yanımızdan ayırmadığımız ve tartışılmaz lezzetiyle hepimizin en sevdiğidir. Bazen soğanla katık ederek bazen çorbamızın içine doğrayacak yeriz. Yeme şekli değişse de verdiği lezzet, vitamin aynıdır. Şekli değişse de ekmek ekmektir.

Ekmek her yerde her dilde en kıymetli olandır. “Yemezse arkasından ağlayan ekmek” şeklinde vücut bulan anne sözü ile değerine değer katmaktadır. Sağlıklı yaşlanma vadeden ekşi mayalı tam buğdaylı ekmek, düzenli olarak tüketildiğinde bağırsaklar için iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Vitamin deposundan farkı bulunmayan ekşili ekmek, her aşamasında ayrı bir emek harcanarak yapılmakta ve değerini lezzetinden almaktadır. Bu değerin bir parçası olmak için Gurmella unlu mamullerine gelebilirsiniz.

Gurmella unlu mamuller, Ankara’nın Pursaklar, Keçiören, Mamak, Yenimahalle, Etimesgut ve Çankaya ilçelerinde şubeleri bulunmaktadır. Doğal, katkısız ekşi mayalı ekmekleri ve diğer lezzetleri ile sizler için daima taze, kaliteli ve iştah kabartan görünümleriyle izin verin sofralarınıza eşlik etsin.

Ekşi Mayalı Ekmek Ankara’da Nerede Satılır?


Sofralarımızın baş tacı Ekşi Mayalı Ekmek, Ankara konumlu Gurmella şubelerinde; Pursaklar, Keçiören, Mamak, Yenimahalle, Etimesgut ve Çankaya ilçelerinde satılmaktadır.

Ankara Satış Noktaları


Ankara Akyurt Süpermarketler içerisinde bulunan Gurmella şubelerine sizleri bekleriz.

Gönül rahatlıkla tüketebileceğiniz ekşi mayalı ekmekleri Gurmella güvencesiyle gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.